Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Blog Vlasy s příbehem
  3. Co byste měli vědět před návštěvou kadeřnického studia?
15.08.2021
Komentáře (0)

Co byste měli vědět před návštěvou kadeřnického studia?

V tomto článku jsme sepsali několik důležitých informací ve vztahu k technikám barvení a péči o vlasy, které je dobré vědět před tím, než se rozhodnete navštívit kadeřnický salon.

Klasické barvení

Pokud se rozhodnete využít našich služeb a rozhodnete se pro klasické barvenív jakémkoliv odstínu, vždy počítejte s tím, že barva se vždy bude postupně vymývat. Ani ta nejkvalitnější barva na vlasy nevydrží věčně. Za jak dlouho se barva vymyje je velice individuální a ovlivněno kvalitou vašich vlasů, záleží jak často si vlasy myjete a jaké produkty na vlasy používáte. 

 

Jak často je nutné barvení opakovat?

Barva se vždy vymyje dříve z poškozených a narušených vlasů. Dalo by se tedy říci, že každé 2 měsíce bude nutné kadeřnický salon navštívit znovu a barvu obnovit. Mezi návštěvami kadeřnického salónu však můžete tón vlasů částečně oživit odpovídající tónovací maskou, kterou vám rádi s ohledem na typ a odstín vaší barvy pomůžeme vybrat. 

Barevné tónovací masky skvěle oživí barvu vlasů a dodají jim patřičný lesk a oddálí tak nezbytnou návštěvu kadeřníka až o další 3 týdny. Nabídku tónovacích masek najdete také v našem e-shopu.

Pokud ale chcete mít vlasy především zdravé, krásné a vyživené, je třeba používat kvalitní profesionální vlasovou kosmetiku a vyhnout se nekvalitním šamponům a kondicionérům.

Zesvětlování vlasů a barvení metalickými tóny

 

Zesvětlený vlas ztrácí své přirozené barvivo, místo kterého se dovnitř vloží náhradní umělé. Barvivo se vlivem oxidace a mytím z vlasu postupně vymývá. Světlé tonování na zesvětleném vlase vydrží kolem jednoho měsíce. Do další návštěvy je třeba vlasy dotonovávat barvenými masky k neutralizaci tónu a zabránit tak nežádoucímu žloutnutí. Díky dotónování je potřeba navštívit opět kadeřnický salon objeví později až po 6 týdnech od poslední návštěvy.

 

Opět záleží na kvalitě vlasů a četnosti mytí. Návštěvu u kadeřníka můžete oddálit také tak, že si budete vlasy mýt vlažnější vodou a střídat mokré mytí se suchým šamponem a před žehlením či kulmováním použijete termo ochranu na vlasy. I v tomto případě doporučujeme používat výhradně a pouze profesionální vlasovou kosmetiku tzn. kvalitní šampony a kondicionéry.

 

Pokud jste se barvila před návštěvou barvami z drogerie...

Nic není navždy ztraceno, ale v rámci vstupní konzultace vás seznámíme s možnými riziky, které díky tomu mohou (nutně nemusí) při dalším barvení nebo úpravě vlasů nastat. V dnešní době je na trhu mnoho produktů, které se v reklamách chlubí moderní a vyspělou technologií obarvení či odbarvení vlasu.

Bohužel realita je trochu jiná. V souvislosti s barvami z drogérie se potýkáme u našich zákazníků se stále stejnými problémy tzn. po opakovaných aplikacích barev z drogérie dochází ke značnému a v některých případech téměř k nevratnému poškození vlasů.

Pokud jste použila barvy z drogérie, vždy počítejte s tím, že bude potřeba vlasy nejdříve vyčistit od všech nánosů silikonů, minerálů a dalších složek, které produkty z drogerie obsahují a cesta k novému odstínu vlasů si vyžádá více návštěv v kadeřnictví.

 

Přímé directy a stínování vlasů 

Ať už se vlasy stínují nebo zesvětlují celé, vždy jdou pod výslednou barvu zesvětlené a z toho vyplývá, že nemají žádný pigment, vlasy jsou prázdné. Takto ošetřené vlasy se budou vymývat rychleji, než když se vlas pouze nabarví a dojde pouze k překrytí přirozeného pigmentu. 

Přímé barevné directy, které používáme v našem studiu se sice vymývají o trochu rychleji protože neobsahují peroxid a obalují se pouze na vlas. Vymyjí se ale do pastelových tonů, které budou ještě nějakou dobu vypadat na vlasech dobře. Stínování barvami se pozvolna vymývá zpátky na svůj základ zesvětleného podkladu. 

U nás ve studiu vše tvoříme na míru, takže pokud nechcete jít do světlého vystínovaného základu, zesvětlujeme vlasy pouze do úrovně hnědého podkladu tak, aby se nový odstín nevymýval a držel si tak stále svůj look. 

Tónovací masky a přímé barvy, zakoupíte přímo u nás ve studiu, nebo na našem e-shopu. 

Výhodou u stínovaných technik je, že vše co zesvětlením propíšeme do vašich vlasů, zůstává i nadále v historii vašich vlasů. V té chvíli stačí docházet na re-tónování. Zesvětlovat se může nejdříve za půl roku až rok, aby nedošlo k poškození vlasů. 

 

Jemné stínování přírodními odstíny do nebarvených vlasů a kreslená balayage 

U těchto zmíněných technik stačí docházet jednou za 6 až 12 měsíců. Vše se vymývá přirozeně a ve své podstatě jde pouze o oživení přirozené barvy. Znovu podotýkáme, že každý člověk má jinou kvalitu vlasů a někdo si myje vlasy jednou týdně, druhý každé dva dny.

Tomu prvnímu ve většině případů vydrží odstín déle. Pokud se chcete stát platinkou, myslete na to, že  o své vlasy bude potřeba pečovat intenzivněji a také častěji docházet do kadeřnictví. Pokud budete chtít přejít z tmavé barvy na světlou, upozorňujeme, že ne všechno jde hned za jednu návštěvu.

Nad těmito všemi faktory je důležité se zamyslet. Takže pokud nechcete pravidelně investovat do sebe a svých vlasů, nepouštějte se do razantní změny nebo změny vyžadující intenzivnější péči o vlasy.

Chcete se na něco zeptat?

Zavolejte nebo napište na číslo ✆+420 732 235 322 nebo na e-mail:objednavky@vlasyspribehem.cz

 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli